Przechowywanie jabłek – jak to zrobić?

Sadownicy, którzy zebrali bardzo dużo jabłek i wszystkich od razu nie sprzedają wiedzą jak ważne jest ich przechowywanie w chłodni. Tylko skuteczne przechowywanie jabłek na zimę daje na wiosnę spore zyski.

Nic się samo nie zrobi i na tym trzeba się bardzo dobrze znać. Oznacza to, że trzeba będzie mieć specjalną komorę, w której jabłka będą zamykane. To akurat nie problem, bo jest wiele przechowalni, które za opłatą pozwalają nam z takich chłodni korzystać.

Problemem jest jednak wybranie substancji, która będzie aplikowana przed zamknięciem komory. Podczas przechowywania jabłek nawet w niskiej temperaturze wytwarza się etylen. Jest on bardzo szkodliwy, ponieważ im jest go więcej tym szybciej się produkuje. To, dlatego trzeba zastopować ten proces i do tego celu wykorzystuje się substancje, która jest aplikowana do środka. Jabłka są wtedy bezpieczne, a na wiosnę mamy gwarancje, że zarobimy na nich bardzo dużo pieniędzy. Jeśli tego nie zrobimy to szybko zaczną gnić i zaczną pojawiać się różne choroby. Takie przechowywaniem nie ma wtedy żadnego sensu, bo nic na tym nie zyskamy. Szkoda na to tylko naszej pracy i poniesionych kosztów.

Gdzie można to kupić?
Można wybrać albo trudne do aplikowania środki albo ten jeden łatwiejszy. Jeśli zdecydujemy się na ten łatwiejszy to wybierzemy polski środek, który obecnie jest coraz bardziej popularny. Aplikacja odbywa się w łatwy sposób i może sobie z tym poradzić każdy z nas. Efekty na wiosnę są naprawdę bardzo dobre i na pewno będziemy z nich bardzo, ale to bardzo zadowoleni. Trzeba walczyć z naturą i chorobami, bo inaczej nic się na tym nie zarobi. Tym bardziej, że dzisiaj mamy tak skuteczny środek jak przechowalnictwo jabłek – metylocyklopropen, który warto wykorzystać. Wiele na tym zyskamy, a już na pewno wiele na tym zarobimy. Wystarczy odwiedzić tę stronę żeby sprawdzić jak to się stosuje i jakie niesie to ze sobą korzyści. Jest tam tych informacji bardzo dużo i są bardzo ciekawe, dlatego powinniśmy się z nimi zapoznać już teraz żeby nie tracić czasu.