Testowanie oprogramowania eliminuje wiele potencjalnych problemów

Firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania muszą pamiętać o wyłapaniu wszystkich błędów przed oddaniem swojego oprogramowania do użytku.

Do klienta nie może trafić wadliwie działający program, możemy sobie wyobrazić na jakie problemy moglibyśmy narazić klientów dostarczając im niewłaściwie działające oprogramowanie związane z rachunkowością i finansami. Oprócz start finansowych moglibyśmy zostać także narażeni na duże straty wizerunkowe. Aby produkt był wysokiej jakości, musi zostać wdrożona specjalna procedura testowa. Testowanie oprogramowania to proces znajdowania błędów w opracowanym produkcie. Sprawdza również, czy rzeczywiste wyniki mogą odpowiadają oczekiwanym rezultatom, a także pomaga w identyfikacji problemów czy też brakujących wymagań. Testowanie obejmuje badanie, analizę, obserwację i ocenę różnych aspektów produktu. Profesjonalni testerzy oprogramowania łączą testy ręczne z narzędziami automatycznymi. Po przeprowadzeniu testów raportują wyniki do zespołu programistów. Ostatecznym celem jest dostarczenie klientowi produktu wysokiej jakości, dlatego tak ważne jest testowanie oprogramowania. W przypadku oprogramowania związanego z ecommerce i płatnościami kartą nie można pozwolić sobie na żadne błędy.

Kiedy klienci używają robią zakupy są zobowiązani do ujawnienia pewnych danych osobowych.

Aby uniemożliwić hakerom przechwycenie tych danych, testy bezpieczeństwa są koniecznością. Gdy firma przeprowadza odpowiedni proces testowania, zapewnia bezpieczny produkt, który z kolei sprawia, że klienci czują się bezpiecznie podczas użytkowania. Na przykład aplikacje bankowe lub sklepy e-commerce wymagają informacji o płatności. Jeśli programiści nie naprawią błędów związanych z bezpieczeństwem, może to spowodować ogromne straty finansowe. Obecnie wiele programów jest także przygotowanych do działania z danymi z chmury, w tym przypadku musi być odpowiednio zabezpieczone przed wypłynięciem danych i dostaniem się w ręce osób niepowołanych. Zatem testy oprogramowania, są ważne aby unikać wielu różnych problemów, które mogły by wynikać ze źle działającego oprogramowania.